تجمع ید در جو کره زمین

{{اگر هنوز در جستجوی شخصی هستید که بیاید وزندگی شمارا تغییر دهد، به آیینه نگاه کنید، اورا خواهی یافت....!}}

افزایش سه برابری تجمع ید در جو کره زمین

دانشمندان به تازگی متوجه نقش خطرناک ماده ید در افزایش دمای کره زمین شده و نسبت به سه برابر شدن فراوانی آن در جو کره زمین هشدار داده اند.
افزایش سه برابری تجمع ید در جو کره زمین

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از وی تری، دانشمندان به تازگی متوجه نقش خطرناک ماده ید در افزایش دمای کره زمین شده و نسبت به سه برابر شدن فراوانی آن در جو کره زمین هشدار داده اند.

تحقیقاتی که در اروپا در این زمینه انجام شده، حاکی است تمرکز ید در نقاط مختلف جو کره زمین با افزایش سه برابری از سال ۱۹۵۰ تا سال ۱۹۹۰ همراه بوده است.

بررسی هایی که در این زمینه بر روی یخ های کوه آلپ صورت گرفته نشان می دهد اگرچه افزایش ید می تواند جلوی گسترش گاز گلخانه ای اوزون را در جو کره زمین بگیرد، اما افزایش بیش از حد آن بر روی تعادل دمای کره زمین هم تاثیر منفی می گذارد.

قرار گرفتن در معرض اوزون می تواند بر سلامت انسان ها تاثیر منفی بگذارد و موجب افزایش مرگ و میر و ابتلا به بیماری آسم شود. افزایش اوزون می تواند به زندگی بسیاری از گیاهان هم خاتمه دهد.

یافته های محققان دانشگاه یورک حاکی است افزایش یون در جو کره زمین بعد از پایان جنگ جهانی دوم آغاز شده و علت آن صنعتی شدن بسیاری از جوامع بوده است که موجب افزایش مصرف برق و وسایل نقلیه مختلف شده است.

وسایل نقلیه و کارخانه های تولید برق با انتشار NOx موجب افزایش گاز اوزون می شوند و این اوزون نیز با ید ناشی از آب دریا واکنش نشان داده و ید غیر معدنی فرار را در جو کره زمین منتشر می کند. تداوم این وضعیت علاوه بر افزایش دمای کره زمین می تواند به تشدید آلودگی هوا به خصوص در کشورهای اروپایی منجر شود.

بازدید: 16

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خیلی خوش آمدید.

اپارتمان فروشی ،دست اول دوخوابه،رشت شهرک فرهیختگان سند تکبرگ،تلفن: ۰۹۲۰۳۸۵۸۶۷۵ دفترکار نسقی مناسب ۷تا۱۲ متری طبقه اول بر خیابان ولی عصر رشت. تلفن:۰۹۱۲۳۸۵۸۶۷۵  
رفتن به نوارابزار