نقش سرمایۀ انسانی

{{اگر هنوز در جستجوی شخصی هستید که بیاید وزندگی شمارا تغییر دهد، به آیینه نگاه کنید، اورا خواهی یافت....!}}

نقش سرمایۀ انسانی در افزایش بازدهی سرمایه‌گذاری بر پایۀ مدل سه‌شاخکی

هدف اصلی پ‍ژوهش حاضر، ارائه الگویی جهت تبیین نقش منابع‌انسانی در ارتقای بازدهی حاصل از سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه براساس روش تحلیل بنیادی و تحلیل فنی(تکنیکی) می‌باشد.
چکیده
امروزه سرمایه‌های ‌انسانی سازمان‌ها به عنوان محور اصلی رشد و تعالی تلقی می‌شود و این موضوع در رابطه با افراد فعال در بازار سرمایه از مرتبه و جایگاه بالاتری برخوردار است که اهمیت بررسی کارآمدی منابع‌انسانی در افزایش بازدهی سرمایه¬ گذاری‌ها و تبیین نقش این منابع در تصمیم‌گیری¬‌های سرمایه‌گذاری را نشان می‌دهد. هدف اصلی پ‍ژوهش حاضر، ارائه الگویی جهت تبیین نقش منابع‌انسانی در ارتقای بازدهی حاصل از سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه براساس روش تحلیل بنیادی و تحلیل فنی(تکنیکی) می‌باشدکه با روش تحقیق زمینه‌یابی به توصیف، تبیین و کشف پرداخته است که در این رابطه ابتدا وضع موجود، توصیف و سپس به ¬صورت علّی تبیین و الگوی تبیین نقش سرمایۀ‌ انسانی، طراحی شده است. نتایج پژوهش، اثبات نمود که استفاده صرف از روش‌های سرمایه¬ گذاری تحلیل بنیادی و تحلیل فنی نمی¬ تواند بازدهی مورد انتظار سرمایه‌گذاران را محقق نماید و افزایش کارآمدی این الگو‌ها وابسته به دانش، تخصص، تجربه و مهارت سرمایۀ ‌انسانی می‌باشد. لذا، هرچند جایگاه سیستم و نگرش سیستمی در ادارۀ سازمان‌ها و انجام امور انکارناپذیر است، اما در مباحث مربوط به سرمایه‌گذاری، شناخت میزان نقش منابع ‌انسانی، لازم و حیاتی می‌باشد که با استفاده از الگوی به¬ دست¬ آمده از نتایج این تحقیق می‌توان به این شناخت برای هر شرکت به¬ طور خاص دست یافت.
عباس صالحی اردستانی، هادی ورزشکار

نویسندگان:
عباس صالحی اردستانی: استادیار مدیریت دولتی ،دانشکده مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی ،واحد تهران مرکز
هادی ورزشکار: دانشجوی دکتری مدیریت مالی ،دانشکده مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز
فصلنامه پژوهش های مدیریت منابع انسانی – دوره ۸، شماره ۲ (شماره پیاپی ۲۴)، تابستان ۱۳۹۵٫
برای مشاهده کامل مقاله روی فایل مقابل کلیک کنید.

بازدید: 19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خیلی خوش آمدید.

اپارتمان فروشی ،دست اول دوخوابه،رشت شهرک فرهیختگان سند تکبرگ،تلفن: ۰۹۲۰۳۸۵۸۶۷۵ دفترکار نسقی مناسب ۷تا۱۲ متری طبقه اول بر خیابان ولی عصر رشت. تلفن:۰۹۱۲۳۸۵۸۶۷۵  
رفتن به نوارابزار