بازار جهانی

{{اگر هنوز در جستجوی شخصی هستید که بیاید وزندگی شمارا تغییر دهد، به آیینه نگاه کنید، اورا خواهی یافت....!}}

 

۵ رویداد تاثیرگذار بر بازارهای جهانی

 

   اقتصاد نیوز نوشت:عرضه اولیه سهام شرکت خدمات پستی ژاپن و انتخابات متعدد در تعطیلات آخر هفته بخشی از موضوعاتی هستند که امروز، معامله‌گران در بازارهای جهانی در مورد آن صحبت می کردند.

 

    بلومبرگ از تاثیرگذارترین خبرهای روز (۲۶ اکتبر ۲۰۱۵) روی بازار جهانی خلاصه‌ای جمع‌آوری کرده که مهم‌ترین آنها به شرح زیر است:

 

عرضه اولیه سهام شرکت خدمات پستی در ژاپن
   در بزرگ‌ترین عرضه اولیه عمومی سهام از سال ۱۹۹۸ که توسط دولت صورت گرفت، خصوصی سازی بخش خدمات پستی ژاپن و واحدهای بانکداری و بیمه آن به بیشترین قیمت خود یعنی ۱٫۴۴ هزار میلیارد ین ( ۱۱٫۹ میلیارد دلار) افزایش یافت. در میان گمانه‌زنی ها در مورد افزودن دور جدیدی از محرک‌های پولی در نشست قانونگذاری روز جمعه بانک مرکزی ژاپن، شاخص نیکی با رشد ۰٫۷ درصدی مواجه شد. 

 

 سقوط اعتماد تجاری در آلمان

 

      شاخص تجاری موسسه IFO با کاهش چند دهم واحدی و رسیدن به سکوی ۱۰۸٫۲ واحدی به کار خود خاتمه داد. در حالی که میزان پیش بینی شده این شاخص توسط اقتصاددانان بلومبرگ رسیدن به ۱۰۷٫۸ واحد بود. یورو با اندکی تغییر در معاملات لندن ۱٫۱۰۲۵ دلار معامله شد.

انتخابات

 

    در تعطیلات آخر هفته گذشته انتخابات در آرژانتین،‌ لهستان،‌ گواتمالا،‌ تانزانیا،‌ ساحل عاج و هائیتی برگزار شد. انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین با عدم موفقیت نامزدها در کسب اکثریت آرا به دور دوم کشیده شد. در لهستان، حزب اپوزیسیون قانون و عدالت، با تصاحب ۲۳۲ کرسی از ۴۶۰ کرسی پارلمان این کشور باید تشکیل دولت بدهد.  این حزب بر افزایش کنترل دولت بر اقتصاد عقیده داشته و قرار است اولین دولت تک حزبی را بعد از سال ۱۹۸۹ در این کشور تشکیل دهد.

بازار سهام چین

 

    در پی کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی چین، شاخص کامپوزیت شانگهای با رشد ۰٫۵ درصدی نسبت به جلسه گذشته روبرو  شد. رهبران چین در این هفته دور هم جمع می‌شوند تا برنامه پنج ساله دومین اقتصاد بزرگ دنیا را مشخص کنند.

شرکت دارویی والانت

 

شرکت دارویی والانت اعلام کرد که کمیته ریسک و حسابرسی این شرکت با بررسی صورت مالی حسابرسی شده میزان درآمد اعلام شده را تایید کرده است. این موضوع نشان از ضرر ۱۰٫۴ میلیارد دلاری ارزش بازار در پی اتهامات بی نظمی در اعمال حسابرسی این شرکت می‌دهد. گفتنی است در پی این زیان‌دهی، سهام این شرکت در بورس آلمان با سقوط مواجه شد.

بازدید: 22

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خیلی خوش آمدید.

اپارتمان فروشی ،دست اول دوخوابه،رشت شهرک فرهیختگان سند تکبرگ،تلفن: ۰۹۲۰۳۸۵۸۶۷۵ دفترکار نسقی مناسب ۷تا۱۲ متری طبقه اول بر خیابان ولی عصر رشت. تلفن:۰۹۱۲۳۸۵۸۶۷۵  
رفتن به نوارابزار