مسکن۹۴

{{اگر هنوز در جستجوی شخصی هستید که بیاید وزندگی شمارا تغییر دهد، به آیینه نگاه کنید، اورا خواهی یافت....!}}

 

ضیاء الملکی:

 

باید بازار مسکن در سال ۹۴ رونق بگیرد

 

   گزارش پورتال جامع ساخت وساز، فرید ضیاء الملکی، کارشناس اقتصادی و بانکی، درباره سیاست های موثر بانک مرکزی در سال ۹۴ گفت: باید بانک مرکزی سیاست هایی را اتخاذ کند که ضمن این که تورم را کنترل می کند باعث خروج از رکود هم شود.       
   ضیاء الملکی با اشاره به اهمیت اشتغال در جامعه گفت: باید سیاستگذاری در حوزه مسکن هم به نحوی باشد که بازار آن رونق بگیرد. چرا ۳۰۰ یا ۴۰۰ شغل بستگی به این بخش دارد.
وی افزود: یک مقدار نقدینگی در بخش مسکن بلوکه شده است. اگر از رکود خارج شود این نقدینگی آزاد خواهد شد. از طرفی نقدینگی بانک ها بالا می رود که این امر به رشد و کاهش رکود کمک خواهد کرد.
   ضیاء الملکی با بیان این که قدرت خرید مردم در جامعه کاهش یافته است، گفت: متاسفانه سال ۹۳ فعالیت های ساختمانی خیلی پایین بود.در ۳ سال پیش هم با پایین آمدن قدرت ریال ، قدرت خرید مردم در بخش مسکن پایین آمده است. اگر درآمدها بالا رود طبیعتا قدرت خرید هم بالاتر خواهد رفت، و گرنه وام ۵۰ میلیونی یا ۳۰ میلیونی کمکی به مردم برای خرید مسکن نمی کند. باید دولت ضمن کنترل تورم ، مواظب هم باشد که توفیقاتی هم که از این کنترل به دست می آورد را از دست ندهد.
   وی در مورد مسکن امید و مسکن مهر هم گفت: در کل این طرح ها برای اقشار آسیب پذیر خوب است. هر چند نمی تواند به خودی خود مشکل بازار مسکن را حل کند.

 

   منبع: خبرگزاری موج

بازدید: 30

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خیلی خوش آمدید.

اپارتمان فروشی ،دست اول دوخوابه،رشت شهرک فرهیختگان سند تکبرگ،تلفن: ۰۹۲۰۳۸۵۸۶۷۵ دفترکار نسقی مناسب ۷تا۱۲ متری طبقه اول بر خیابان ولی عصر رشت. تلفن:۰۹۱۲۳۸۵۸۶۷۵  
رفتن به نوارابزار