یادداشت اقتصادی

{{اگر هنوز در جستجوی شخصی هستید که بیاید وزندگی شمارا تغییر دهد، به آیینه نگاه کنید، اورا خواهی یافت....!}}

یادداشت اقتصادی/

تنها راهکار قابل اتکا برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام عمرانی وزارت راه و شهرسازی می‌تواند با واگذاری طرح‌های بزرگراهی درحال احداث که حداقل ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند به بخش غیردولتی در قالب قراردادهای BOT بدون تزریق منابع جدید بودجه و با استفاده از سرمایه‌ی بخش غیردولتی این پروژه‌ها را کامل کند.

خبرگزاری فارس:

تنها راهکار قابل اتکا برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام عمرانی ◦ به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اتکای طرح های توسعه ای در کشور به بودجه های حاصل از فروش نفت خام باعث شده تا عملیات اجرایی تعداد بالایی پروژه عمرانی که بعضا توجیه فنی و اقتصادی قابل قبولی نیز ندارند در کشور آغاز شود.

این موضوع سبب شده است تا در حال حاضر طبق داده های قانون بودجه سال ۱۳۹۱ فقط برای تکمیل طرح های نیمه تمام ملی (پیوست ۱ قانون بودجه) تقریبا ۲۰۰ هزار میلیارد تومان منابع مورد نیاز باشد که در صورت اضافه شدن دیگر طرح های عمرانی مانند طرح های استانی و ردیف های متفرقه، این رقم چند برابر خواهد شد .

عدم اتمام به موقع طرح های عمرانی که به دلیل اختلاف قابل توجه عدد فوق با بودجه عمرانی کشور است علاوه بر اینکه به دلیل شرایط تورمی اقتصاد کشور هزینه های ساخت را نسبت به برآوردهای اولیه بسیار افزایش می دهد باعث می شود تا کیفیت اجرای طرح ها نیز کاهش یابد.

بازدید: 67

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خیلی خوش آمدید.

اپارتمان فروشی ،دست اول دوخوابه،رشت شهرک فرهیختگان سند تکبرگ،تلفن: ۰۹۲۰۳۸۵۸۶۷۵ دفترکار نسقی مناسب ۷تا۱۲ متری طبقه اول بر خیابان ولی عصر رشت. تلفن:۰۹۱۲۳۸۵۸۶۷۵  
رفتن به نوارابزار